Nasz dom

Nadmorski Dom Rekolekcyjny położony jest w nadmorskiej miejscowości turystycznej Mrzeżyno. Znajduje się on między ścisłym centrum a nadmorskim lasem. Dystans do plaży wynosi jedynie 100m. Blisko jest również do portu (około 400m), najbliższego sklepu (około 200m), apteki (około 100), czy poczty (około 80m). Budynek domu rekolekcyjnego znajduje się na dużym zadbanym i zielonym terenie. Oprócz niego na tej działce stoi zabytkowy kościół, budynek parafii, budynek szkoleniowo-konferencyjny. Jest też tam miejsce na ognisko oraz duży parking. Przed domem rekolekcyjnym przebiega szeroki deptak, prowadzący do plaży, natomiast od strony północnej promenada w nadmorskim borze sosnowym.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

W kościele parafialnym znajdują się relikwie Św. Jana Pawła II oraz Św. s. Faustyny Kowalskiej. Wnętrze Kościoła zdobi współczesna mozaika ukazująca Trójcę Świętą, patronów parafii: świętych apostołów Piotra i Pawła, uzupełniona motywami morskiej fauny i flory, wykonana przez artystę plastyka Henryka Burzec z Krakowa. W oknach witraże wg. projektu firmy Powalisz-Bardoński z Poznania. W świątyni znajdują się obrazy „Jezusa Miłosiernego” i „Św. Jana Pawła II” wykonane przez parafianina p. Andrzeja Ruppentala oraz „MB Nieustającej Pomocy” zainstalowany wraz z nowenną przez O.O. Redemptorystów. Całość uzupełniają drewniane: ołtarz z symbolami eucharystycznymi, ambonka, chrzcielnica, konfesjonały i bogato zdobiony sufit – zaprojektowane i wykonane przez nieżyjącego mieszkańca Mrzeżyna p. Władysława Ruppentala.

KAPLICA

Na parterze w budynku „OAZA” znajduje się ogrzewana i klimatyzowana kaplica, która jest w stanie pomieścić nawet do 80 osób. W kaplicy można zobaczyć zabytkowy ołtarz. Natomiast kameralna atmosfera i cisza sprzyja modlitwie i kontemplacji. Można w niej wydzielić również dodatkową salkę na spotkania, dzięki drzwiom umożliwiającym przedzielenie kaplicy na dwa pomieszczenia.

POKOJE

Nadmorski Dom Rekolekcyjny składa się z dwóch budynków, połączonych ze sobą. W budynku „OAZA” znajduje się 27 pokoi 1, 2, 3, 4, osobowych na łączną liczbę 82osób. Są one przestronne i komfortowo urządzone. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. W budynku plebani znajdują się kolejne pokoje. Jest tam 5 pokoi z łazienkami oraz 4 pokoje z łazienkami na korytarzu. Może tam zostać zakwaterowanych 37 osób. Pokoje te również są przestronne i komfortowo urządzone.

STOŁÓWKA

Stołówka w Domu Rekolekcyjnym to przestronne i klimatyzowane pomieszczenie, w którym znajdzie się miejsce dla 80 osób. Oprócz serwowanych posiłków, można również napić się tam kawy lub herbaty w dowolnej dla siebie porze. Pomieszczenie to można również wykorzystać jako salę na spotkania, ponieważ zamontowano tam instalację multimedialną i nagłośnieniową.

SALE NA SPOTKANIA

Obecnie trwają prace nad wybudowaniem nowego budynku, w którym znajdą się dwie sale z zapleczem socjalnym. Sala na parterze będzie salą kominkową natomiast na piętrze znajdzie się duża i przestronna sala konferencyjna z instalacjami multimedialną i nagłośnieniową.

MIEJSCE NA OGNISKO

Na terenie obiektu znajduje się również miejsce na organizację ogniska lub grilla. Obecne trwają również prace budowlane, mające na celu budowę zadaszenia wokół ogniska przy nowo-budowanym budynku. Znajdzie się tam miejsce na stoły oraz murowany grill.