W czasie wolnym

Nadmorski Dom Rekolekcyjny ma wyjątkowe położenie. Znajduje się on w nadmorskiej miejscowości jedynie 100 metrów od pięknej i czystej plaży i zarazem na skraju nadmorskiego boru sosnowego. Jest to idealne miejsce dla modlitwy i kontemplacji jak również sprzyja wyciszeniu oraz wzmocnienia zdrowia. Położenie to daje też dużo możliwości spędzenia wolnego czasu i aktywnego wypoczynku.

AKTYWNY WYPOCZYNEK PRZEZ CAŁY ROK

Mrzeżyno to nie są tylko czyste plaże. Można tu skorzystać z wielu ciekawych propozycji nawet poza sezonem. Szczególnie polecamy baseny kryte (jeden w Venus Spa, drugi to nowo budowany aqua park przy 4* hotelu Zalewski [otwarcie 2019rok]) oraz Mrzeżyńskie Centrum Sportu, w którym można skorzystać z hali sportowej, siłowni, kortu do squasha oraz ścianki wspinaczkowej.

Dzięki w sieci ścieżek i szlaków rowerowych Mrzeżyno jest też idealnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Takie wycieczki dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń szczególnie wiosną i jesienią. Dzięki sieci ścieżek możemy wybrać się do pobliskiego Trzebiatowa, Kołobrzegu i Niechorza.

Port w Mrzeżynie i rzeka Rega dają nam kolejne możliwości aktywnego spędzania czasu. Z portu możemy wybrać się na rejs statkiem pasażerskiej żeglugi przybrzeżnej, motorówką, lub jachtem żaglowym. Możemy też skorzystać z oferty rejsów wędkarskich. Natomiast rzeka Rega z wyjątkowo czystą i przejrzystą wodą to idealne miejsce na spływy kajakowe oraz wędkarstwo śródlądowe.

CO WARTO ZWIEDZIĆ?

W najbliższej okolicy Mrzeżyna jest również wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Przede wszystkim zachęcamy do odwiedzin Trzebiatowa i Kołobrzegu. W Trzebiatowie warto przejść się szlakiem Słonia, który oprowadza po najważniejszych zabytkach tego miasteczka. Podczas tego krótkiego spaceru warto zajrzeć do kościoła mariackiego – Sanktuarium Macierzyństwa NMP oraz do Pałacu nad Młynówką. Jadąc już w tym kierunku, koniecznie trzeba udać się do Cerkwicy, gdzie znajduje się studnia Św. Ottona – Apostoła Pomorza. Koniecznie też powinno się odwiedzić wybrzeże rewalskie, aby zobaczyć replikę krzyża z Giewontu w Pustkowiu oraz ruiny kościoła w Trzęsaczu. Natomiast w Kołobrzegu  trzeba koniecznie wybrać się na słynne molo, wejść na latarnię, zwiedzić kołobrzeską Bazylikę Katedralną pw. Wniebowzięcia NMP oraz odwiedzić muzeum Oręża Polskiego. Natomiast miłośników aktywnego wypoczynku zaprasza MOSiR Kołobrzeg wraz z aqua parkiem Millenium. Można tam skorzystać z wielu form aktywnego wypoczynku pod dachem, a zimą wybrać się na sztuczne lodowisko.

Źródło zdjęcia Wikipedia