Przejdź do treści
Nadmorski Dom Rekolekcyjny

Miejsce modlitwy i wypoczynku

Nasze położenie

Nadmorski Dom Rekolekcyjny położony jest w nadmorskiej miejscowości turystycznej Mrzeżyno. Znajduje się on między ścisłym centrum a nadmorskim lasem. Dystans do plaży wynosi jedynie 100m. Blisko jest również do portu (około 400m), najbliższego sklepu (około 200m), apteki (około 100), czy poczty (około 80m). Budynek domu rekolekcyjnego znajduje się na dużym zadbanym i zielonym terenie. Oprócz niego na tej działce stoi zabytkowy kościół, budynek parafii, budynek szkoleniowo-konferencyjny. Jest też tam miejsce na ognisko oraz duży parking. Przed domem rekolekcyjnym przebiega szeroki deptak, prowadzący do plaży, natomiast od strony północnej promenada w nadmorskim borze sosnowym.


Kościół parafialny

W kościele parafialnym znajdują się relikwie Św. Jana Pawła II oraz Św. s. Faustyny Kowalskiej. Wnętrze Kościoła zdobi współczesna mozaika ukazująca Trójcę Świętą, patronów parafii: świętych apostołów Piotra i Pawła, uzupełniona motywami morskiej fauny i flory, wykonana przez artystę plastyka Henryka Burzec z Krakowa. W oknach witraże wg. projektu firmy Powalisz-Bardoński z Poznania. W świątyni znajdują się obrazy „Jezusa Miłosiernego” i „Św. Jana Pawła II” wykonane przez parafianina p. Andrzeja Ruppentala oraz „MB Nieustającej Pomocy” zainstalowany wraz z nowenną przez O.O. Redemptorystów. Całość uzupełniają drewniane: ołtarz z symbolami eucharystycznymi, ambonka, chrzcielnica, konfesjonały i bogato zdobiony sufit – zaprojektowane i wykonane przez nieżyjącego mieszkańca Mrzeżyna p. Władysława Ruppentala.

Kaplica

Na parterze w budynku „OAZA” znajduje się ogrzewana i klimatyzowana kaplica, która jest w stanie pomieścić nawet do 80 osób. W kaplicy można zobaczyć zabytkowy ołtarz. Natomiast kameralna atmosfera i cisza sprzyja modlitwie i kontemplacji. Można w niej wydzielić również dodatkową salkę na spotkania, dzięki drzwiom umożliwiającym przedzielenie kaplicy na dwa pomieszczenia.

Pokoje

Nadmorski Dom Rekolekcyjny składa się z dwóch budynków, połączonych ze sobą. W budynku „OAZA” znajduje się 27 pokoi 1, 2, 3, 4, osobowych na łączną liczbę 82osób. Są one przestronne i komfortowo urządzone. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. W budynku plebani znajdują się kolejne pokoje. Jest tam 5 pokoi z łazienkami oraz 4 pokoje z łazienkami na korytarzu. Może tam zostać zakwaterowanych 37 osób. Pokoje te również są przestronne i komfortowo urządzone.

Sale spotkań

Nasz dom rekolekcyjny posiada trzy sale spotkań. Dwie znajdują się w nowowybudowanym budynku konferencyjnym i są w stanie pomieścić po 50 osób w każdej z sal. Znajduje się w tym budynku również aneks kuchenny. Natomiast trzecia sala znajduje się w głównym budynku. Znajduje się tam też aneks kuchenny oraz biblioteczka i telewizor. Sala ta jest w stanie pomieścić do 20 osób.

Miejsce na ognisko

Na terenie obiektu znajduje się również miejsce na organizację ogniska lub grilla. Jest tam zadaszenie ze stołami, gdzie można zorganizować wspólne spotkanie wieczorne przy ognisku.